Prowadzimy treningi: Taekwondo i Kickboxing. Miasta, w których trenujemy: Będzin, Blachownia, Częstochowa, Kroczyce, Łazy, Myszków, Radomsko, Rokitno, Włoszczowa, Wrzosowa, Zawiercie, Żarki

Taekwondo

Grafik –> http://www.ksorient.pl/bedzin-grafik-treningow-taekwon-do/

Każda grupa, w zależności od przedziału wiekowego i poziomu zaawansowania, trenuje według specjalnie dobranego programu treningowego. Wyposażenie sali w różnorodny sprzęt treningowy umożliwia urozmaicenie i dostosowanie ćwiczeń do każdej grupy wiekowej.

Maluchy w czasie zajęć wykonują mnóstwo ćwiczeń ogólnorozwojowych i gimnastycznych, w co wplatane są proste i bezkontaktowe elementy taekwondo.

W treningach dzieci szkolnych wykorzystujemy wiele gier i zabaw, uczących zasad fair play oraz współpracy, dodatkowo zawodnicy trenują techniki taekwondo; wprowadzane zostają formuły walk, początkowo zabawowe, z czasem w miarę rozwoju poziomu zaawansowania zawodników – formuły kontaktowe.

Dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie w czasie zajęć. Rozwija się także ich samodzielność, poszczególne cechy motoryczne, zyskują wiarę we własne możliwości, uczą się samokontroli i wytrwałości.

W treningach młodzieży i dorosłych duży nacisk kładziemy na rozwój kondycji, czasu reakcji, rozciągnięcia i siły. Poznawane elementy taekwondo szlifujemy zarówno technicznie, jak i wprowadzając je w kombinacje wykorzystywane w trakcie różnych formuł walki.

Nasi zawodnicy przygotowują się do zawodów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wśród swoich wychowanków mamy Mistrzów Polski, Europy i Świata.

We wszystkich grupach wiekowych kładziemy nacisk na dyscyplinę i naukę kontroli własnego ciała, a także wzmacnianie pewności siebie. Zawodnicy poznają także wiele sposobów samoobrony.

Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2021 Klub Sportowy Orient, Taekwondo Częstochowa