Kadra instruktorska

Grzegorz "Galo" Lewinowski

Grzegorz „Galo” Lewinowski

Jeden z najdłużej ćwiczących trenerów w grupie Arue Capoeira. Swoją przygodę z tą sztuką walki rozpoczął dzięki inspiracji filmem „Only the strong”. Aktywny uczestnik wielu warsztatów w Polsce i Europie

Pierwszy trening capoeira odwiedził w roku 1996, wtedy jeszcze nie za bardzo rozumiejąc o co chodzi, zniechęcając się po dwóch podejściach. Dopiero 3 lata później oglądając ONLY THE STRONG oraz zachęcony przez wujka, który trenował od samego początku capoeira, poszedł na treningi. Odbywały się one w Katowicach przy ulicy Mickiewicza, pod szyldem grupy Aguia Branca. W tych czasach uczestniczył w obozie capoeira nad morzem. Wraz z biegiem lat postanowił wraz za kolegami (Ferreiro, Folgado, Coma) dołączyć do grupy Porto De Minas, gdzie rozpoczął treningi pod okiem Ferreiro. Było to tym bardziej fascynujące, że jego decyzja była inspirowana obejrzanym wówczas filmem „Capoeira na ulicach Brazylii”, który był właśnie o tej grupie. Pod jej szyldem, uzyskał pierwszą corda branca-laranja. Grupa zmieniła barwy na Oficina Da Capoeira, a póżniej na Mundo Capoeira. Pod szyldami tych grup ćwiczyłem do roku 2009, w tym czasie brał udział we wszystkich warsztatach organizowanych przez grupę, oraz w kilku Troca de Cordas, jak również prowadził sekcje w Rudzie Śląskiej i Wiśle. W roku 2008 otrzymał stopień Monitor.

W 2009 roku, z przyczyn nie do końca wyjaśnionych zakończyła się jego praca w grupie, i na kilka lat przygoda z Capoeira. Pięć lat później postanowił wrócić na treningi i udać się do Rudy Śląskiej, do swojej byłej sekcji. Postanowił przyłączyć się do sekcji, którą prowadzi Graduado Boxexa, wówczas pod logiem Grupo Capoeira Nago. Uczestniczył w warsztatach w Niemczech (Wolfsburg), po których oficjalnie przyłączył się do grupy, oraz w Troca De Cordas w Polsce gdzie otrzymałem corda Azul. Po jakimś czasie Nago w Polsce zmieniło barwy na Iande, gdzie otrzymał corda Laranja-Verde. W roku 2016, otrzymał stopień Graduado w grupie Arue Capoeira. Niestety, zdrowie nie pozwoliło mu kontynuować treningów. Musiał je przerwać w oczekiwaniu na operacje stawu biodrowego. Po długiej rekonwalescencji w roku 2018 w pełni sił wraca do ćwiczeń, by prowadzić dziecięcą grupę w Będzińskim studiu tańca.

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis