Aktualności

WAKACJE Z KS „ORIENT”

Przedstawiamy informacje dotyczące XX Letniego Obozu Sportowo- Rekreacyjnego KS „Orient”- turnus dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Termin: 14.08.2012r. – 27.08.2012r. (14dni)

Dojazd: autokarem

Wyjazd 13.08.2012r. – zbiórka o godz. 23:30 przy dworcu PKP od strony ulicy Piłsudskiego w Częstochowie, planowany przyjazd do ośrodka w Darłówku 14.08.2012r. ok. godz. 10:00.

Powrót do Częstochowy (zbiórka w tym samym miejscu) 28.08.2012r. ok. godz. 6:00-7:00 rano, (wyjazd z ośrodka 27.08.2012r. ok. godz. 19:00-20:00).

Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki w dn. 13.08. Godz. 23:30 jest godziną zbiórki, a nie wyjazdu.

Z przyczyn organizacyjnych zbiórka w Będzinie, o której początkowo wspominaliśmy nie odbędzie się. Jedynym miejscem zbiórki jest Częstochowa.

Podróżować będziemy dwoma autokarami ze sprawdzonej i solidnej firmy „Piast Tourist”. Oto adres strony internetowej firmy przewozowej www.piast21.pl .

Najprawdopodobniej przed wyjazdem zostanie sprawdzony stan techniczny autokarów przez Wydział Ruchu Drogowego Policja w Częstochowie.

CENA DOJAZDU TO 160 zł.

Wpłaty za dojazd dokonać należy : na konto nie później niż do 10.08.2012r. lub na miejscu zbiórki w dniu wyjazdu (prosimy o posiadanie odliczonej kwoty w celu usprawnienia organizacji wyjazdu).

Posiłki: 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek)

Obóz rozpoczynamy kolacją w pierwszym dniu, a kończymy obiadem w dniu ostatnim.

Miejsce: Darłówko, OWR „Piramida II”.

Adres ośrodka, do którego jedziemy na obóz to:

Ośrodek Wczasowy „Piramida II”, ul. Jagiellońska 3, 76-153 Darłówko.

Zakwaterowanie: w pokojach kilkuosobowych z umywalkami lub domkach o podobnym standardzie.

Uczestnicy: dzieci od 6 lat, młodzież i dorośli z klubów:

– KS „ORIENT”
– KSW „START CZĘSTOCHOWA”
– „KEIKO” JASTRZĘBIE”
– „EGIDA” OLSZTYNEK
– FIGHT CLUB „SNAKE”

W tym samym czasie, w ośrodku, na odrębnym obozie przebywać będą zawodnicy z klubu KCT “KRAKÓW”. Planujemy wspólne treningi, sparringi.

Cena: 1180zł (zakwaterowanie, pełne wyżywienie, treningi, opieka, dodatkowe atrakcje, pamiątka obozowa) + 160 zł za dojazd.

W razie rezygnacji wpłaty nie podlegają zwrotowi.

WPŁATA POZOSTAŁEJ KWOTY W DWÓCH RATACH:
do 20. lipca wpłacić należy 800zł (liczone łącznie z zaliczką), natomiast pozostałą kwotę, czyli 380zł plus cenę dojazdu 160 zł nie później niż do 10. sierpnia, na konto klubu. Jak podaliśmy powyżej, wpłatę za dojazd można również uregulować na miejscu zbiórki w dniu wyjazdu.

Podajemy numer konta, na który można dokonywać wpłat za obóz:

37 1020 1664 0000 3502 0168 6278 , Klub Sportowy „Orient”, al. Pokoju 16/26,
42-207 Częstochowa

Karty obozowe: Prosimy o dostarczenie kart obozowych do instruktorów bądź też, najpóźniej, w dniu wyjazdu na miejscu zbiórki. Brak karty obozowej uniemożliwia uczestnictwo w obozie.

Wypełniona karta obozowa jest obowiązkowa DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW OBOZU.

Brak karty bądź też nie wypełnienie jej w całości (np. brak zgody lekarskiej na udział w obozie) uniemożliwia udział w obozie.

Na karcie należy mieć pisemną zgodę lekarza na udział w obozie (lekarz ogólny). Osoby, które posiadają badania od lekarza sportowego w książeczce sportowca (aktualne do ostatniego dnia obozu; badania ważne są 6 miesięcy) muszą zabrać książeczkę ze sobą (w oryginale !). Nie muszą mieć na karcie obozowej zgody od lekarza ogólnego, natomiast mają obowiązek posiadać kartę z wypełnionymi pozostałymi rubrykami.
Osoby powyżej 23. roku życia nie muszą posiadać badań lekarskich do udziału w obozie.Kadra:

Magdalena Makowska – grupa I , tel. 519 106 036
Marta Brylińska – grupa II , tel. 535 174 423
Bartosz Zabłotny – grupa III, tel. 501 809 553
Agnieszka Horbatiuk – grupa IV, tel. 515 412 451
Dariusz Pleśniak – grupa V (zawodnicy KSW „Start”), tel. 888 892 940
Łukasz Wabnic – grupa V (zawodnicy KSW „Start”), tel. 888 764 997


Przedstawiamy szczegółowy podział na grupy. Pragniemy podkreślić , iż przy podziale brano pod uwagę nie tylko wiek, ale również staż treningowy i posiadany stopień.


Grupa 1 opiekun Magdalena Makowska

roczniki 2004, 2003, 2002 oraz z sekcji częstochowskiej Aleksandra G. (2001), z sekcji Pajęczno Katarzyna G. (2001)


Grupa 2 opiekun Marta Brylińska

roczniki 2001, 2000 oraz z sekcji będzińskiej Aleksandra C. (1998)


Grupa 3 opiekun Bartosz Zabłotny

roczniki 1999, 1998


Grupa 4 opiekun Agnieszka Horbatiuk

roczniki 1997, 1996, 1995 , niepełnoletni z rocznika 1994.


Kierownik obozu: Zbigniew Pawlak, tel. 505 074 423


Telefony komórkowe w grupach młodszych:

Wszystkie dzieci z dwóch pierwszych grup zabierające ze sobą telefony komórkowe zobowiązane będą oddać telefony do depozytu u swojego opiekuna. Telefony będą wydawane ok. 2 razy dziennie, w wyznaczonych godzinach, które podamy rodzicom. W tych godzinach dzieci będą mogły kontaktować się z rodzicami. Dzieci będą korzystać z telefonów tylko w swoich pokojach. W przypadkach wyjątkowych, np. choroba dziecka, telefon będzie wydany do dyspozycji, tak, by dziecko miało stały kontakt z rodzicami.
Zasady takie mają na celu uniknięcie gubienia telefonów lub biernego spędzania czasu przy telefonie. Chcemy także uniknąć tego, gdy w sytuacjach trudnych i spornych dzieci w pierwszej kolejności kontaktują się z rodzicami, a nie z opiekunami. To opiekunowie sprawują na obozie bezpośrednią opiekę nad dziećmi, i mają obowiązek rozwiązywania wszelkich problemów, dlatego też chcemy, aby dzieci w pierwszej kolejności zawsze zwracały się z problemami do opiekunów.

Bardzo prosimy rodziców o to, by we wszelkich sprawach ważnych oraz ze wszystkimi pytaniami kontaktować się z opiekunami. Chcemy uniknąć nieporozumień, niewyjaśnionych sytuacji, itp. Opiekunowie, po przyjeździe na miejsce, również wyznaczą godziny, w jakich będą dostępni pod telefonem. Prosimy o kontaktowanie się z instruktorami właśnie w tych godzinach, ponieważ w ciągu dnia opiekunowie mają treningi i wiele wyjść z dziećmi, podczas których nie są w stanie korzystać z telefonów.

PROSIMY TAKŻE O PODANIE DZIECIOM (NAJLEPIEJ ZAPISANIE) NUMERÓW PIN DO TELEFONÓW, PONIEWAŻ PO UŻYCIU TELEFONY BĘDĄ WYŁĄCZANE.

Na obóz należy zabrać:

– co najmniej trzy zmiany stroju na trening (niekoniecznie strój klubowy- może być zwykły strój sportowy, tzn. koszulka/bluza, spodnie dresowe/spodenki);

– dobok oraz strój klubowy (OBOWIĄZKOWO KAŻDA OSOBA MUSI POSIADAĆ STRÓJ KLUBOWY, A OSOBY, KTÓRE POSIADAJĄ DOBOKI- ZABIERAJĄ DOBOK)

– pas (osoby, które posiadają);

– rękawice, szczękę (wszystkie grupy wiekowe);

– ochraniacze do walk (obowiązkowo wszystkie osoby urodzone w roku 1996 i starsi, osoby młodsze, jeśli posiadają ochraniacze- również powinny je zabrać): ochraniacze stóp, piszczeli, krocza, kask;

OSOBY Z ROCZNIKA 1996 I STARSI, KTÓRZY NIE BĘDĄ POSIADALI OCHRANIACZY NIE BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W SPARRINGACH I NIEKTÓRYCH TRENINGACH PRZYGOTOWUJĄCYCH DO MISTRZOSTW EUROPY.

– co najmniej dwie zmiany obuwia treningowego (adidasy, tenisówki, halówki);

– płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa- obowiązkowo!;

– legitymacja szkolna/karta NFZ/dowód osobisty;

– krem z filtrem do opalania;

– strój kąpielowy;

– nakrycie głowy (najlepiej dwie sztuki);

– klapki pod prysznic;
– osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną prosimy zaopatrzyć w odpowiednie leki;

– pozostałe rzeczy osobiste (na cieplejsze i chłodniejsze dni).

BARDZO PROSIMY, ABY WSZYSTKIE DZIECI MIAŁY PODPISANE KOSZULKI KLUBOWE I DOBOKI (np. na metkach). UNIKNIEMY W TEN SPOSÓB ZAMIANY ODZIEŻY POMIĘDZY UCZESTNIKAMI.

Kieszonkowe: Bardzo prosimy, aby dając dzieciom kieszonkowe, rozmienić pieniądze na takie kwoty, jakie mają być wydawane dzieciom dziennie (np. po 10 zł). Pieniądze prosimy spakować do koperty podpisanej imieniem i nazwiskiem. Kopertę najlepiej przekazać opiekunowi już na miejscu zbiórki.


Treningi: Podczas obozu zawodniczki i zawodnicy przygotowywać będą się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku 2012r. w Wieliczce.

Poza treningami organizowane będą ogniska, dyskoteki, gry i zabawy zespołowe, integracyjne, zajęcia plastyczne, ruchowe, konkursy i inne.Dodatkowo przedstawiamy przykładowy plan suplementacji podczas okresu przygotowawczego do sezonu, przygotowany przez pana Andrzeja Wajzera, osobę zaufaną i rzetelną. Osoby zainteresowane, mające dodatkowe pytania, prosimy o osobisty kontakt z panem Andrzejem Wajzerem. Oto adres strony internetowej z odżywkami: www.atletas.pl.


Suplementacja jest to sprawa dodatkowa, tylko dla osób chętnych. Dotyczy tylko grup starszych (od 4. grupy włącznie). Nadmieniamy, iż nie zachęcamy do stosowania suplementacji ani nie promujemy tego sposobu podnoszenia wydolności organizmu, natomiast jeśli ktoś uważa, iż jest mu to niezbędne i chce takie wspomaganie stosować, powinien robić to w sposób odpowiednio zaplanowany i przygotowany. Stąd zaprezentowany przez nas przykładowy plan.
Plan:
– rano do śniadania – porcja multiwitamin – 2kap
– – 1szy trening – w czasie jego trwania popijać napój węglowodanowy (carbo) (jeśli ktoś chce , nie jest to konieczne o tej porze dnia, kiedy organizm jest wypoczęty i zregenerowany)
– po treningu – 5gr BCAA(aminokwasy rozgałęzione) popite carbo lub wodą
– drugi trening – 20min przed 3kaps Biogenix aero
– po treningu – 5gr BCAA popite wodą lub carbo
– trzeci trening – 20min przed 2kaps Biogenix aero
– po treningu – 5gr BCAA popite wodą lub carbo
– 20min przed snem – 3kaps ZMA

SUPLEMENTY :
WITAMINY: Olimp wit &mineraly – 29zł
WĘGLOWODANY: Olimp carbonox 1kg – 22zł
AMINOKWASY: Dymatize Bcaa 300g – 89zł lub Olimp Bcaa kaps – 30kaps – 12zł lub Aminostar Bcaa 120kaps – 23zł
AMINOKWAS JABŁCZAN CYTRULINY : Biogenix Aero 120 kaps – 66zł
ZMA(magnez + cynk + witamina B6): Tested Essentials 90kaps – 36zł
ORGANIZATOREM OBOZÓW JEST KS „ORIENT”, ZBIGNIEW PAWLAK
(tel. 505 074 423).
OBOZY ZAREJESTROWANE SĄ W KURATORIUM
OŚWIATY I WYCHOWANIA W KATOWICACH DELEGATURA W CZĘSTOCHOWIE NR SLA2196/20120721.
W RAZIE POTRZEBY WYSTAWIAMY WSZELKIE NIEZBĘDNE DOKUMENTY WYMAGANE DO UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis