Aktualności

VII Puchar Orientu – podusmowanie

Impreza odbyła się 15 czerwca 2014r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie. Siódma już edycja corocznego klubowego turnieju była wyjątkowa. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy w zakresie Inicjatyw Lokalnych zawody sportowe zostały połączone z festynem dla mieszkańców Częstochowy. Każdy mógł zupełnie za darmo skorzystać z wielu atrakcji: dmuchańców, koników, przejażdżki psimi zaprzęgami czy wziąć udział w rodzinnych konkurencjach sportowych.

W części sportowej zawodów udział wzięło ponad 120 zawodniczek i zawodników Klubu Sportowego ORIENT. Dzieci i młodzicy startowali w konkurencjach: walk soft-stick, technik szybkościowych i technik specjalnych. W klubowych zmaganiach rozdano 33 komplety medali.

Dodatkowo, do części rekreacyjnej dołączyło kilkuset mieszkańców Miasta, którzy w sprzyjającej aurze mogli spędzić rodzinnie i aktywnie czas.

Każdy uczestnik otrzymał upominki przygotowane specjalnie na tę okazję – plecaki z nadrukami, klubowe gadżety, sprzęt sportowy oraz gadżety promocyjne Miasta.

IMG_0001
Dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz możliwościom, jakie dały organizacjom pozarządowym Inicjatywy Lokalne, mogliśmy w znacznym stopniu poszerzyć nasze działania. Do tej pory klubowy turniej był imprezą zamkniętą, która odbywała się tylko w wewnętrznym gronie. Tym razem, mogliśmy połączyć zawody z festynem, dzięki czemu zachęciliśmy rodziny do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także mogliśmy pokazać mieszkańcom Częstochowy, że taekwondo to sport dla każdego, nawet najmłodszego- to świetna zabawa i doskonałe zajęcie w czasie wolnym, sprzyjające rozwojowi dzieci i młodzieży.

Medale i dyplomy dla zawodników wręczył Prezydent Miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk, który objął również imprezę Honorowym Patronatem.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy ORIENT: Zbigniew Pawlak i Magdalena Makowska we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy.

Poniżej dostępny jest protokół z części sportowej zawodów.

Protokół końcowy VII Pucharu Orientu Dzieci iMłodzików Częstochowa 15 06 2014

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis