Aktualności

Spotkanie z T. Adamkiem- relacja

W środę, 14 maja w Zawierciu odbyło się, spotkanie z bokserem Tomaszem Adamkiem. Spotkanie zapowiadane było przez nas jako trening- seminarium, podczas którego zawodnicy będą mogli poćwiczyć pod okiem znanego sportowca, podszlifować swoje umiejętności, spróbować nowego styl treningowego, zdobyć kolejne doświadczenie. Organizatorem spotkania był pan Łukasz Ziaja, dziennikarz z portalu mojezawiercie.pl i doradca Prezydenta Miasta Zawiercia ds. wizerunku.

Z telefonicznego zaproszenia skierowanego przez pana Łukasza Ziaja do KS ORIENT jasno wynikała formuła spotkania- trening poprowadzony przez pana Adamka.

Zachęceni możliwością kontaktu z, bądź co bądź, wybitnym sportowcem i szansą na zdobycie nowych ważnych doświadczeń, przedstawiliśmy zaproszenie zawodnikom naszego Klubu. Do udziału w zajęciach zgłosiło się ponad 40 naszych zawodników, licząc na ważne doświadczenie w swoich sportowych karierach.

Chcąc mieć pewność, że zaaranżowane spotkanie będzie miało charakter czysto sportowy, a nie polityczny, związany z kandydaturą pana Adamka do Europarlamentu, nie tylko poprosiliśmy Organizatora o takie zapewnienie, ale także przejrzeliśmy zapowiedzi „seminarium” w lokalnych mediach/portalach internetowych. W przekonaniu tym utwierdziła nas m.in. wypowiedź pana Tomasza Adamka, której udzielił dziennikarzowi Dziennika Zachodniego, podkreślając, że trening, który poprowadzi nie jest elementem kampanii wyborczej.

[Dziennik Zachodni, 14 maja 2014r., http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3435413,tomasz-adamek-w-zawierciu-jesli-sprzedamy-resztki-przemyslu-bedziemy-niewolnikami-zdjecia,id,t.html?cookie=1]

Na portalu otozawiercie.pl przeczytaliśmy „…odbędzie się trening-seminarium z Tomaszem Adamkiem […] Podczas treningu Tomasz Adamek ćwiczyć będzie między innymi z zawierciańskimi klubami sztuk walk […]”

Tym większe było nasze rozczarowanie, gdy pan Tomasz Adamek przybył na spotkanie spóźniony blisko 30 minut. Pojawił się w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu przygotowany na ewidentne spotkanie, nie trening. Ubrany w garnitur przywitał zawodników i trenerów, sugerując przeprowadzenie treningu poprzez trenerów, którzy stawili się na „seminarium” wraz ze swoimi podopiecznymi.

Całość zaangażowania prowadzącego polegała na krótkich komentarzach ćwiczeń, które zawodnicy wykonywali na polecenia swoich trenerów. Nie można natomiast odmówić Panu Adamkowi zaangażowania w rozdawaniu autografów i fotografowaniu się z publicznością.

Pan Tomasz Adamek nie przeprowadził absolutnie nawet jednego ćwiczenia z przybyłymi zawodnikami. Odmówił również stoczenia wcześniej zapowiedzianej walki z zawierciańskim zawodnikiem Dawidem Ptakiem (trenującym swego czasu w KS ORIENT). Nadmieniamy, że specjalnie na tę okazję na Hali przygotowano profesjonalny ring. Jako powód odwołania walki podano brak karetki w Hali Sportowej, o którą zadbać miał bezpośredni organizator, pan Łukasz Ziaja.

Zaangażowanie Pana Tomasza Adamka w „seminarium” oceniamy jako zerowe. Tak naprawdę, pan Tomasz Adamek był tylko i wyłącznie obecny podczas spotkania, nie uczestniczył w nim w żaden inny sposób poza kontaktem słownym z publicznością i nielicznymi zawodnikami.

Jako sportowcy czujemy się urażeni zaproszeniem nas na spotkanie, którego formuła była typowo polityczna i służyć miała tylko promowaniu osoby pana Tomasza Adamka, a nie celom sportowym. W naszej opinii charakter spotkania był od początku ustalony, a Organizator celowo wprowadził nas w błąd. Chcemy w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, iż nie mamy żalu do lokalnych mediów, promujących to wydarzenie w wyżej opisany sposób, ufając, że reklamowali wydarzenie w sposób, jaki zaprezentował im Organizator. Warto dodać, że całą sytuację próbowaliśmy wyjaśnić z panem Łukaszem Ziaja, który na spotkanie nas zaprosił. Kilkukrotne próby telefonicznego kontaktu nie przyniosły efektu, wszystkie połączenia zostały odrzucone.

Nadmieniamy, iż zmierzamy wystąpić ze skargą do Prezydenta Miasta Zawiercia na Organizatora imprezy pana Łukasza Ziaję.

Jednocześnie, pragniemy w tym miejscu przeprosić wszystkich zawodników KS ORIENT, którzy czują się zawiedzeni udziałem w seminarium. Zapewniamy, iż w żaden sposób nie uczestniczyliśmy w organizacji wydarzenia, a wszystkie informacje przekazane zawodnikom, były informacjami otrzymanymi od Organizatora. Jedyną motywacją udziału w seminarium była chęć dania naszym zawodnikom możliwości zdobycia nowych doświadczeń, co niestety nie udało się.

Poniżej pozwalamy sobie zacytować kilka komentarzy zamieszczonych pod artykułem dot. spotkania na stronie internetowej zawiercie.naszemiasto.pl. Cytowane wypowiedzi są dokładną kopią komentarzy ze strony zawiercie.naszemiasto.pl, a ich przytoczenie ma na celu tylko i wyłącznie potwierdzenie, że nasza opinia na temat treningu nie jest subiektywna, krzywdząca i jedyna. W żadnym momencie tego tekstu naszym celem nie jest obrażanie osoby pana Tomasza Adamka, którego nadal uważamy za utalentowanego sportowca. Uważamy jednak, że sport to nie tylko zdolności fizyczne, ale również szacunek, honor i odpowiednie cechy osobowościowe, m.in. punktualność.

„Braliście udział w treningu? Jak Wam się podobało? Piszcie w komentarzach. „

„Zwróćcie uwagę jak występuje w ringu Adamek…w GARNITURZE!!!!! to świadczy o tym jaki był prawdziwy cel tej wizyty!!!!! Szkoda, że kolejny raz młodzież została zrobiona w wała przez polityków pokroju Ziaji i Adamka tylko czy można ich nazwać politykami???? Chyba, że się mylę i to jakaś nowa jakość w boksie że walczy się w garniturach.”

„Dużo się nie spodziewałem, ale mimo wszystko byłem dobrej myśli.
Dla mnie największym dyshonorem był fakt że gość nawet niewiedział co poszczególne kluby ćwiczą. Rozumiem że przyjechał za polityką, ale on po prostu wszedł i nie wiedział co robić, więc rzucił byle jaką przemowę i pozował do zdjęć. No cóż, myślałem że będzie okazja na łyknięcie jakiś technik boksu.”

„To co się wczoraj działo trudno nazwać treningiem.! Nie dość , że się spóźnił to jeszcze nas kompletnie olal. Trening , który miał być poprowadzony przez niego musiał poprowadzić nasz trener. To była jakaś totalna POMYŁKA!!!”

„Adamek perfidnie wykorzystał to spotkanie by uzyskać większy fejm,zero szacunku z jego strony do zawodników i trenerów oraz sztuk walki przez nich reprezentowanych,szanuje go za to co osiągnął,ale nie szanuje go jako człowieka ponieważ jest oportunistycznym pajacem głoszącym publicystyczne hasła.Trzeba mieć do siebie szacunek,a nie robić z siebie debila i pozować z nim do zdjęcia by zyskać „lajki” na fejsie dla szpanu.. zero honoru”

„Trening trudno to nazwać treningiem z Tomkiem Adamkiem przyjechały kluby, które same musiały sobie poprowadzić i zorganizować trening!! To była jakaś pomyłka”

„tego nie można było nazwać seminarium ani treningiem nie dość że się spóźnił to jeszcze gdy przyszedł potraktował nas jak śmiecie zero szacunku dla kogoś kto ma pasje podobną do niego wiedziałem że to nie będzie najlepsze ale nie spodziewałem się czegoś takiego zero zaangażowania z jego strony uważałem go za kogoś lepszego niż jest bardzo się na nim zawiodłem i udowodnił tym co zrobił że nie można na nim polegać nawet jeśli to nie było seminarium to nawet treningiem z jego udziałem nie można było tego nazwać sporo osób wydało pieniądze na dojazd tylko po to żeby poćwiczyć jak na zwykłym treningu z własnym trenerem który poprowadził trening na własną rękę wymyślając ćwiczenia w biegu do tego gdy skończył robić ze wszystkimi zdj. to nawet. nie pozwolono mi na walkę sparingową na ringu który był specjalnie na tą okazje wystawiony do użytku podsumowując mam do tego „wydarzenia” tylko jedno słowo ŻENADA PS: wszystkim co będą chcieli cokolwiek mieć z nim do czynienia w takiej formie stanowczo odradzam”


Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis