Aktualności

Relacja z XIX obozu KS ORIENT

Poniżej przedstawiamy relację z XIX Obozu Sportowo-Rekreacyjnego KS ORIENT, który odbył się w terminie 1-15. sierpnia w Pogorzelicy…

Już po raz XIX KS ORIENT zorganizował letni obóz sportowo- rekreacyjny dla członków naszego klubu, a także klubów zaprzyjaźnionych.

Bezpośrednim organizatorem wyjazdu był prezes KS ORIENT, trener Zbigniew Pawlak.

Wśród uczestników obozu znaleźli się zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci z takich klubów jak: KS ORIENT, KS EGIDA OLSZTYNEK, KEIKO JASTRZĘBIE, GLADIUS OSTRÓDA, FIGHT CLUB BĘDZIN, RONIN WARSZAWA, KSW START CZĘSTOCHOWA.

Do kadry należeli:

Magdalena Makowska (KS ORIENT)- opiekun grupy pierwszej
Marta Brylińska (KS ORIENT)- opiekun grupy drugiej
Bartosz Zabłotny (KS EGIDA OLSZTYNEK)- opiekun grupy trzeciej
Damian Wysocki (FIGHT CLUB BĘDZIN)- opiekun grupy czwartej
Łukasz Wabnic (KSW START CZĘSTOCHOWA)- opiekun grupy piątej (członkowie KS START)
Zbigniew Pawlak (KS ORIENT)- opiekun grupy szóstej (pełnoletni), kierownik obozu

Organizator obozu zadbał o niezbędny specjalistyczny sprzęt treningowy i nie tylko. Obozowicze mogli korzystać z, między innymi : tarcz, pacek, piłek, obręczy hula- hop, zestawów do gier sportowych (badminton, ping-pong, twister, rzutki, kręgle, itp.), gier planszowych, rzutnika multimedialnego, konsoli do gier Play Station 3.

Obozowicze uczestniczyli w codziennych treningach sportowych prowadzonych przez swoich opiekunów- instruktorów. Dzieci trenowały taekwondo w formie zabawowej, a elementy sztuk walk przeplatane były ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Dodatkowo trener Damian Wysocki zorganizował dla grup młodszych specjalny trening samoobrony. Grupy starsze natomiast, poza treningami z opiekunami, miały możliwość udziału w zajęciach tematycznych:

– brazylijskie ju jitsu, prowadzone przez Marcina Ciszka;
– samoobrona i techniki interwencyjne prowadzone przez Damiana Wysockiego;
– układy formalne oraz treningi techniczne taekwondo prowadzone przez Marka Sosińskiego
– muay thai prowadzone przez Pawła Stolarskiego.

Wszystkie grupy wiekowe wzięły także udział w zajęciach poprowadzonych gościnnie przez instruktorów z Krakowskiego Centrum Taekwondo- Mikołaja Kotowicza V Dan i Adama Wargala III Dan.

Poza treningami zarówno dla młodszych, jak i starszych obozowiczów organizowane było wiele atrakcji, między innymi:

– dodatkowe zajęcia sportowe na boiskach;

– dodatkowe zajęcia świetlicowe w razie niepogody;

– dwa wejścia na ściankę wspinaczkową (na terenie ośrodka) prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora;

– seanse filmowe i bajkowe ( w tym kino plenerowe) –
z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego;

– korzystanie ze strzeżonej plaży wydzielonej specjalnie dla OWR MANTA, kąpiele w morzu pod okiem ratownika;

– „Randka w ciemno”, której pomysłodawcą oraz prowadzącym był opiekun grupy KS START, Łukasz Wabnic; dla 9 zwycięskich par z konkursu ufundowano wspólne wyjście do kawiarni;

– gry Play Station, w tym: SingStar (karaoke), Buzz (quizy edukacyjne), gry ruchowe ( w tym specjalne dla dzieci);

– chrzest obozowy (dla dzieci oraz dla starszych);

Serdeczne podziękowania dla głównej organizatorki chrztu Moniki Cieślik, a także pomocników: Klaudii Wójcik, Weroniki Burdzyńskiej, Piotra Czyża, Marcina Ciszka, Agnieszki Bromblik.

– ognisko z tradycyjnymi występami artystycznymi; opiekunowie wyróżnili najciekawsze występy wręczając nagrody:

Wśród starszych :

1. miejsce- Marcin Ciszek i Bartosz Zabłotny (skecz- symulacja walki) [nagrody: odzież treningowa]

2. miejsce- Maciej Kwaśniak, Artur Kula, Błażej Szkulik (kabaret) [nagrody: koszulki klubowe]

3. miejsce- Dorota Twardowska, Marcin Kozioł (kabaret) [nagrody: czapeczki klubowe]

Wśród młodszych:

1. miejsce- Nadia Rzętała, Aleksandra Cyranowska, Jesica Grabara (parodia Dody i Joanny Krupy) [nagrody: walizki z wyposażeniem szkolnym]

2. miejsce- Mariusz Nowak, Igor Czerwiński, Michał Dziechciarz, Marcin Kowalski (śpiew- rap) [nagrody: piórniki z wyposażeniem]

3. miejsce- Szymon Mucha (śpiew) [nagroda: książka]

3. miejsce- Oliwia Pawlak, Zbigniew Pawlak (sztuczki gimnastyczne) [nagroda: piórnik]


Na obozie odbyły się dwa egzmin na stopnie taekwondo- jeden na stopnie uczniowskie Cup, drugi na stopnie mistrzowskie Dan. W obu przypadkach egzaminatorem był Zbigniew Pawlak.
W egzaminie na stopnie uczniowskie udział wzięło kilkanaście chętnych osób, z których wszyscy zdali egzamin, zdobywając stopnie od 9 do 2 cup.
W egzaminie na stopnie mistrzowskie udział wzięło sześcioro zawodników i instruktorów, również wszyscy ukończyli egzamin pozytywnie, zdobywając stopnie:

Maciej Kwaśniak- I Dan
Piotr Czyż- I Dan
Agnieszka Bromblik- I Dan
Marta Brylińska- II Dan
Damian Wysocki- III Dan
Magdalena Makowska- III Dan.

W związku z tym, iż równolegle w OWR MANTA odbywał się obóz zawodników Krakowskiego Centrum Taekwondo, zorganizowane zostały dwa towarzyskie mecze: w siatkówkę i piłkę nożną. Oba mecze zwyciężyła reprezentacja ORIENTU.
Siatkówka: 3:1
Piłka nożna: 9:2

Gratulacje dla zawodników!

Poza atrakcjami wymienionymi powyżej warto zaprezentować także zajęcia organizowane odrębnie dla starszych i młodszych zawodników.

GRUPY STARSZE(4,6):

– wyjście na paintball (w całości sfinansowane przez organizatora obozu);

– sparringi z zawodnikami KCT ( w formule light i semi contact).

GRUPY MŁODSZE (1,2,3):

– wycieczka do Kołobrzegu na „Dziki Zachód”:

· zwiedzanie Dzikiego Zachodu;
· przejażdżka na koniu;
· zwiedzanie mini zoo;
· pokazy kaskaderów;
· strzelanie z łuku;
· tradycyjne zabawy indiańskie;
· możliwość zakupienia pamiątek.

– 3 dyskoteki;

– spacery do Niechorza, w tym, ufundowane przez organizatora obozu, wyjścia na plac zabaw z dmuchańcami;

– dodatkowe zabawy sportowe- twister itp.

– konkurs „Mam Talent”- w jury zasiedli opiekunowie: Bartosz Zabłotny, Magdalena Makowska, Zbigniew Pawlak; wyłonili oni troje finalistów, z których publiczność wybrała najciekawsze występy:

1. miejsce – Dominika Tkaczyńska (taniec: breakdance, popping, locking)

2. miejsce- Michał Pawlik (recytacja wiersza K.I. Gałczyńskiego)

3. miejsce- Aleksandra Cyranowska, Nadia Rzętała (parodia Dody i Joanny Krupy)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody, laureaci zostali wyróżnieni większymi nagrodami rzeczowymi.

Dodatkowo GRUPY 1, 2 brały udział w :

– kalamburach;
– zabawach na placu zabaw na terenie ośrodka;
– wspólnym meczu w „bazy”.

Grupa najmłodsza (1) uczestniczyła także w zajęciach integracyjno- edukacyjnych, takich jak:

– ćwiczenia słowne;
– zagadki dotyczące sztuk walk;
– gry planszowe;
– kolorowanki, malowanki;
– rebusy;
– konkurs wiedzy na temat bajek;
– turniej gry w rzutki;
– turniej gry w kręgle;
– turniej gry w „państwa- miasta”;
– rysowanie kredą;
– zagadki matematyczne.


Podsumowując, XIX OBÓZ SPORTOWO- REKREACYJNY KS ORIENT, uznany został za jeden z najbardziej udanych, przede wszystkim ze względu na fantastyczną młodzież, która wzięła udział w obozie.
Zarząd KS ORIENT dziękuje wszystkim uczestnikom obozu, a także kadrze obozowej, bez której obóz nie mógłby się odbyć.

Zapraszamy na obóz za rok !!!

Zdjęcia z obozu niebawem będą dostępne w galerii klubowej.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis