Aktualności

Obóz w Mielnie zakończony, zapraszamy do lektury.

Już jest podsumowanie obozu w Mielnie. Natłok obowiązków, zgrupowanie i Mistrzostwa Świata opóźniły nam trochę publikację, ale już jest zapraszamy do wspomnień z Mielna. W rozwinięciu wiadomości wspomnienie obozowych przygód naszych klubowiczów.

Już są zdjęcia z Mielna, zapraszamy do galerii.

Tegoroczny, dwudziesty szósty obóz zorganizowany przez KS ORIENT za nami!

Wyjazd upłynął pod znakiem nowych doświadczeń treningowych, wielu przygód, wrażeń i pięknej pogody :) Tym razem aktywne dziesięć dni spędziliśmy w Mielnie, w szkole położonej 500 m od morza.

W obozie udział wzięło 60 zawodniczek i zawodników z: Klubu Sportowego „Orient”, Klubu Sportowego „Egida” Olsztynek, Klubu Sportowego „Gladius” Ostróda, Klubu Sportowego „Keiko” Jastrzębie Zdrój. Kadrę stanowili instruktorzy: Monika Cieślik, gr. 1 (KS „Orient”), Karol Marcisz, gr. 2 (KS „Orient”), Piotr Zając, gr. 3 (KS „Orient”), Bartosz Zabłotny, gr. 4 (KS „Egida”).

Tradycyjnie, uczestnicy obozu, przydzieleni zostali, ze względu na wiek, do poszczególnych opiekunów. Każda grupa spędzała dzień według planu dostosowanego przez instruktora do danej grupy. Poza treningami, zawodniczki i zawodnicy, mieli wiele dodatkowych zajęć oraz możliwości spędzenia czasu wolnego. Aby zaznaczyć integrację wszystkich obozowiczów oraz fakt, że wszyscy byli na jednym obozie- KS „Orient”- kadra zorganizowała kilka atrakcji wspólnych dla wszystkich: konkurs 1 z 10, Miss i Mister obozu, dyskoteki, kina nocne, Wycieczka do Ogrodów Hortullus, Wyjście do Lina parku. Dodatkowo najstarsi obozowicze zorganizowali konkurs dla kadry, który stał się obozową tradycją.

Poniżej informacje– relacje dodatkowe z pracy poszczególnych grup przekazane przez opiekunów.

Grupa 1 – opiekun Monika Cieśłik

Grupa 1 była grupą najmłodszą – dzieci z roczników 2012-2009. Główną aktywnością dzieci był oczywiście ruch. Wszystkie zajęcia opierały się na fizycznej i intelektualnej aktywności. Celem, jaki instruktorka wyznaczyła sobie dla swojej grupy, było zaszczepienie w dzieciach, ducha sportowców i chęci do aktywności i sportu samego w sobie, a także nauka pracy z grupą i z samym sobą. Bardzo duży nacisk położyła na integrację, umiejętności społeczne i współpracę w grupie.

Grupa codziennie uczestniczyła w treningach taekwondo, podczas których szlifowane były wszystkie cechy motoryczne zawodników, ich ogólna sprawność. Zabawy i gry zespołowe przeplatane były ćwiczeniami technik taekwondo oraz gimnastyki. Poza treningami odbywały się także rekreacyjne zajęcia ruchowe, takie jak: gra w bazy, zbijaka, piłkę nożną, frisbee, puszczanie wielkich baniek mydlanych.

Dodatkowo, organizowano zajęcia plastyczne – rysowanie i malowanie kredkami, farbami,, wycinanki i wiele innych; dzieci pracowały zarówno indywidualnie i grupowo. Wielokrotnie, dzieci uczestniczyły w zajęciach technicznych i zręcznościowych.

Czas umilały dzieciom także konkursy: 1 z 10, Miss i Mister obozu.

W czasie wolnym od treningów i zajęć, dzieci codziennie odwiedzały plażę i korzystały z kąpieli w morzu. Wieczory wykorzystaliśmy na minidyskoteki, gry na Play Station 3 (gry ruchowe oraz quizy Buzzz), oraz nocne kino.

Dzieci wzięły również udział w wycieczce do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Przepiękne kwiaty, różnego rodzaju drzewa, ogrody zrobione w różnych stylach, kolorowo i pachnąco były niesamowitym przeżyciem i dodatkowo mogliśmy spróbować jak smakują jadalne kwiaty. Następnie dzieciaki miały okazje znaleźć się w jednym z największych labiryntów w Europie gdzie musieli pokonać wiele zakrętów aby dotrzeć do punktów, w którym zbierali oznaczenia na specjalnych kartach.

Odbyło się, również wyjście do lina parku w Mielnie, gdzie nawet te mniejsze przeszkody okazały się trudne do pokonania.

Na zakończenie osoby, które po raz pierwszy były z nami musiały przejść obozowy chrzest podczas, którego mieli do wykonania nie łatwe zadania.

Maluchy okazały się najwytrwalszymi, niezwykle wdzięcznymi i aktywnymi obozowiczami, a czas spędzony na wyjeździe, wśród rówieśników i obozowych zajęć to niewątpliwie bezcenne doświadczenie dla każdego i tysiące nowych wspomnień, znajomości, przeżytych emocji.

 

Grupa 2 – opiekun Karol Marcisz:

Na miejsce obozu przybyliśmy z Częstochowy o godzinie 15;00, zakwaterowaliśmy się w pokojach, zjedliśmy obiad oraz przedstawiliśmy uczestnikom obozu zasady bezpieczeństwa na drodze, kąpieliskach, instrukcję przeciwpożarową. Po tych czynnościach obozowicze zostali rozdzieleni do swoich grup i przydzielono im opiekunów. Od tego czasu grupa druga zaczęła realizować plan obozu. Systematycznie odbywały się dwa treningi dziennie, jeden przed południem, a drugi w godzinach popołudniowych. Grupa ćwiczyła elementy techniczne oraz walki light contact. Po za treningami grupa II aktywnie spędzała czas poprzez gry zespołowe, zabawy oraz wyjścia na plażę. Nie zabrakło również, jak co roku konkursów obozowych tj. „1z10” oraz „Miss & Mister” w których grupa wzięła licznie udział i była w nie w pełni zaangażowana.
Do aktywnego spędzania czasu zaliczono również wycieczki zorganizowane przez organizatora. Grupa II udała się do ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy, gdzie najpierw zwiedziła ogrody tematyczne, a następnie jeden z największych labiryntów w Europie, gdzie ich zadaniem było odnaleźć punkty, w których na specjalnych kartach zaznaczali ich odnalezienie. Odbyło się również wyjście do parku linowego w Mielnie, gdzie było mnóstwo radości z każdą pokonywaną przeszkodą na trasie.
Po za tym zorganizowano również dwie dyskoteki, na których było mnóstwo zabawy, a jej uczestnicy nie chcieli schodzić z parkietu. Do zajęć poza treningowych można też również zaliczyć nocne seanse filmowe.
Po aktywnie spędzonym czasie obozu nastąpił czas jego zakończenia. Zwieńczył go egzamin na stopnie uczniowskie PUT, gdzie wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i wyszli z nowymi stopniami. Odbyła się zbiórka organizacyjna na której zostały rozdane nagrody za konkursy, podsumowano obóz i pożegnano się z osobami nie wracającymi wspólnie autokarem do Częstochowy.
Obóz zakończono dnia 09.07.2018 o godzinie 10;00.

Grupa 3 – opiekun Piotr Zając:

Dnia 29.06.07 o godzinie 15.00 zawitaliśmy do ZS w mielnie gdzie po zakwaterowaniu rozpoczęliśmy obóz obiadem w stołówce szkolnej.

Grupa 3 łącznie liczyła 15 osób powyżej 10 roku życia.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy śniadaniem o godzinie 8.45 a następnie sprawdzeniem utrzymania czystości naszych podopiecznych. Apel obowiązywał każdego dnia wszystkie grupy na których były omawiane sprawy bieżące, przybliżony plan dnia oraz atrakcje które były przewidziane w trakcie obozu a organizowane przez KS Orient.

Każdego dnia grupa musiała sprostać dwóm treningom o różnym natężeniu. Treningi składały się z technik nożnych i ręcznych, układów formalnych oraz treningów wytrzymałościowych.

9.07.2018 roku w poniedziałek odbył się ostatni apel obozowy w którym zostały podsumowane wszystkie ważniejsze wydarzenia od początku obozu oraz odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców konkursów takich jak miss i mister obozu oraz 1 z 10 zorganizowany przez kadrę obozową.

Grupa 4 – opiekun Bartosz Zabłotny:

Zawodnicy trenowali 2 razy dziennie. W godzinach porannych treningi były prowadzone pod kątem przygotowania motorycznego, natomiast wieczorne pod kątem walk semi contact. Grupa 4 spędzała również aktywnie czas na plaży, czerpiąc kąpiele morskie, rozgrywała mecze piłkarskie, a także brała udział w parku linowym. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji w postaci teleturniejów 1 z 10, Miss i Mister obozu, dyskotek oraz wieczornych seansów filmowych. W przedostatnim dniu obozu uczestnicy zorganizowali dla kadry instruktorskiej teleturniej gdzie była kupa śmiechu.

Podczas wypoczynku grupowicze wzięli udział w wycieczce fakultatywnej do Dobrzycy gdzie mogli podziwiać w Ogrodach Hortulus przepiękne kwiaty i drzewa oraz bawić się w największym labiryncie w Europie, co również dostarczyło mnóstwo emocji.

Zwieńczeniem obozu było zrobienie pamiątkowych fotografii, a także przystąpienie do egzaminu na stopnie uczniowskie, który po wielkim wysiłku przebiegł dla każdego pozytywnie.

Było to wspaniałe 10 dni obozu w Mielnie, dopisała nam pogoda. Wszyscy do domu wrócili cali, zdrowi i zadowoleni.

Grupa układów formalnych

Zawodnicy trenowali pod okiem instruktorki Moniki Cieślik specjalizującej się w układach formalnych. Zawodnicy podzieleni byli na dwie grupy – niższe stopnie, wyższe stopnie. Celem do realizacji dla grupy początkującej było zaznajomienie zawodników z podstawowymi pozycjami, blokami, uderzeniami oraz opanowanie 2 pierwszych układów uczniowskich. Celem do realizacji dla grupy zaawansowanej było doprecyzowanie elementów składających się na układy formalne, takie jak pozycje, bloki, uderzenia. Zawodnicy przerobili uczniowskie układy. Na zakończenie grupa sprawdzała swoje siły w synchronizacji układów, trenując je grupowo.

W imieniu organizatora obozu oraz całej obozowej kadry serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w obozie. Z roku na rok bawimy się na wspólnych wyjazdach coraz lepiej, dlatego mamy nadzieję na spotkanie ze wszystkimi obozowiczami w przyszłym roku. Życzymy wszystkim udanego sezonu.

Do zobaczenia, pozdrawiamy.

Taekwon!

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis