Aktualności

Narodowy Dzień Sportu już niebawem!

NDS_czestochowaJuż 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. „W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października” – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Częstochowa również świętuje III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października będzie można skorzystać z wielu treningów i wydarzeń sportowych, m.in. TRENINGI W KS ORIENT (CH Jagiellończycy).

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Częstochowie projekt organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, reprezentowanym przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu. Lokalni patroni medialni: Telewizja Orion, wCzestochowie.pl, naszemiasto.pl oraz Dziennik Zachodni.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis