Aktualności

Leptokaria – Obóz sportowo-rekreacyjny – informacje organizacyjne

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące wyjazdu na obóz w Grecji.

Zbiórki 16.08.2019 (piątek):

  • Kępno godz. 4:00, stacja BP ul. Solidarności 26
  • Częstochowa godz. 5:30, stacja BP i McDonald’s, Al. Wojska Polskiego 263/271, na trasie z Warszawy/Łodzi w kierunku Katowic

 

 

Walutą obowiązującą w Grecji jest euro. Uczestnicy powinni zabrać na drogę i jako kieszonkowe euro (kwota wg uznania, ceny w Grecji są porównywalne do cen w Polsce).

W ramach obozu zorganizowana jest wycieczka: park narodowy Olimpu i Litochoro, dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania wycieczek jednodniowych (dla chętnych). Koszt każdej z nich wg informacji w ulotce obozowej.

Prosimy wszystkich obozowiczów wyjeżdżających do Grecji o zapoznanie się z komunikatem w rozwinięciu wiadomości. Przedstawiamy wykaz niezbędnych rzeczy do zabrania.

Prosimy o sprawdzenie daty ważności dowodu lub paszportu, bez tego nikt nie pojedzie.

Informacja:

Wszystkie młodsze dzieci zabierające ze sobą telefony komórkowe zobowiązane będą oddać telefony do depozytu u swojego opiekuna. Telefony będą wydawane ok 1-2 razy dziennie, w wyznaczonych godzinach (w zależności od planu dnia), które podamy, będąc na obozie. W tych godzinach dzieci będą modły kontaktować się z rodzicami. Dzieci będą mogły korzystać z telefonów tylko w swoich pokojach. W przypadkach wyjątkowych, np. choroba dziecka, telefon będzie wydany do dyspozycji, tak aby dziecko miało stały kontakt z rodzicami. Prosimy, aby do każdego telefonu dołączona była ładowarka.

Dzieci, które zostaną przypisane do grupy młodszej nie zabierają na obóz żadnych sprzętów elektronicznych poza telefonem z ładowarką. Prosimy nie pakować dzieciom tabletów, gier elektronicznych i innych tego rodzaju urządzeń. Nie chcemy, aby na obozie dzieci spędzały biernie czas, korzystając z gier komputerowych.

Zasady takie mają na celu uniknięcie gubienia telefonów komórkowych lub biernego spędzania czasu wolnego przy telefonie. Chcemy także, by w sytuacjach trudnych czy spornych, dzieci w pierwszej kolejności kontaktowały się z opiekunami. To instruktorzy sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi, i mają obowiązek rozwiązywania bieżących problemów, dlatego też chcemy, by w pierwszej kolejności dzieci zawsze zgłaszały się do instruktorów.

Bardzo prosimy również rodziców o to, by we wszelkich ważnych sprawach oraz ze wszystkimi pytaniami kontaktować się w pierwszej kolejności z opiekunami, którzy sprawują bezpośrednią opiekę nad dziećmi i mogą udzielać wszelkich wyjaśnień. Godziny, w których opiekunowie będą dostępni pod telefonami, podane zostaną na stronie.

Na obóz należy zabrać:

dowód osobisty lub paszport (dodatkowo legitymację szkolną);

– Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli jest posiadana);

– minimum 3 komplety stroju treningowego (sportowego) – (w tym przynajmniej jedno do mocnego pobrudzenia);

– minimum 2 pary lekkiego sportowego obuwia treningowego;

– obuwie do wody

– maska do nurkowania – opcjonalnie

– leki przyjmowane na stałe (zapakowane i opisane dawkowanie), ewentualne leki wypisane przez lekarza na receptę w trakcie obozu, wykupowane są na koszt uczestników obozu;

– osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną prosimy zaopatrzyć w odpowiednie lekarstwa;

– kurtkę przeciwdeszczową;

– strój kąpielowy (najlepiej 2 sztuki);

– nakrycie głowy (najlepiej 2 sztuki);

– krem z filtrem do opalania – obowiązkowo;

– klapki pod prysznic;

– 2-3 ręczniki;

– pozostałe rzeczy osobiste (na cieplejsze i chłodniejsze dni);

– dobok oraz strój klubowy (obowiązkowo każda osoba musi posiadać strój klubowy, a osoby które posiadają dobok- dobok -> kwestia egzaminów i pamiątkowego zdjęcia grupowego)

– rękawice, szczękę (osoby, które posiadają).

Prosimy, by wśród najmłodszych uczestników obozu, rzeczy były oznaczone (podpisane) tak, by nie myliły się dzieciom (szczególnie koszulki, spodnie klubowe itp.)

Prosimy także, by wszystkie dzieci młodsze obowiązkowo posiadały listę swoich rzeczy – ilość koszulek, spodni, ręczników, itp. Listę prosimy spakować do koperty wraz z kieszonkowym dla dzieci.

Prosimy, by kontrolować ciężar bagażu do ok. 20 kg.

Obóz zostanie zarejestrowany w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Katowicach

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis