Aktualności

„Lato w mieście”, Częstochowa – relacja

Tegoroczne wakacje w sekcji Częstochowa Raków było wyjątkowo obfite w atrakcje dzięki udziałowi Klubu Sportowego „Orient” w projekcie „Lato w mieście” organizowanym przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Dzięki współfinansowaniu naszych działań udało nam się zorganizować dla zawodników:

a) treningi taekwondo (2 razy tygodniowo po godzinie)

Plan treningowy na sierpień przewidywał doskonalenie umiejętności współpracy podczas gier zespołowych oraz doskonalenie technik szybkościowych.

b) konkurs technik szybkościowych

Konkurs prowadzony był przez cały miesiąc; na każdym treningu, zawodnicy brali udział w jednej rundzie turnieju, wykonując jedną z technik na czas. O wyniku końcowym decydowała suma wszystkich wykonanych kopnięć przez cały sierpień. Najlepsi okazali się:

1 miejsce – Wiktoria Wolska (wynik: 212 kopnięć)

2 miejsce – Mateusz Urbański (wynik: 188 kopnięć)

2 miejsce – Jakub Świtała (wynik: 188 kopnięć)

3 miejsce – Filip Świata (wynik: 166 kopnięć )

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe.

c) turniej walk soft-stick

27 sierpnia 2014, podczas ostatniego sierpniowego treningu, dzieci wzięły udział w turnieju walk soft-stick. Walcząc w systemie pucharowym (jedna runda x 1,5 min) rywalizowali o tytuł „Wakacyjnego Mistrza Walk” i nagrody rzeczowe. Zwycięzcami zostali:

1 miejsce: Julia Bielas

2 miejsce: Mateusz Urbański

3 miejsce: Filip Światała

 

d) wyjścia na basen „Komobex”

Dwukrotnie (9 i 23 sierpnia) w czasie wakacji grupa zawodników wybrała się na odkrytą pływalnię „Komobex”. Dzieci nie tylko mogły korzystać z basenu i wodnych atrakcji, ale również z dużego placu zabaw. Dodatkowo, w czasie pobytu na basenie, dzieci brały udział w mini konkursach, tj.: zjazd ze zjeżdżalni na czas (zwyciężczyni: Wiktoria Wolska), wyścigi wodne do piłki (zwycięzca: Jakub Światała), najciekawsze klubowe logo narysowane kredą (zwyciężczyni: Julia Bielas). Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

e) wyjścia do centrów zabaw dla dzieci

Dwukrotnie (21 i 26 sierpnia) dzieci miały także możliwość spędzić czas w centrach zabaw dla dzieci: „Fabryce Uśmiechu” i „Magicznej Krainie”. 3- godzinne zabawy połączone z konkursami i poczęstunkiem były doskonałą zabawą dla zawodników.

 

Opiekunem i instruktorem zawodników podczas wakacyjnych treningów i zajęć była instruktorka Magdalena Makowska.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis