Aktualności

Ferie zimowe w Częstochowie – relacja

W tegoroczne ferie zimowe, tak jak i w poprzednich latach, KS ORIENT przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy, zorganizował kilka dodatkowych atrakcji …

3. lutego 25 zawodniczek i zawodników z sekcji Częstochowa Raków i Północ (dzieci oraz jedna osoba dorosła), a także dwoje opiekunów: Zbigniew Pawlak i Magdalena Makowska, wzięło udział w wycieczce do Aquaparku w Tarnowskich Górach.

Dwugodzinny pobyt w parku wodnym z licznymi atrakcjami- 3 zjeżdżalnie, basen „rwąca rzeka”, basen z falami, basen sportowy, brodziki dla dzieci, jacuzzi itd. upłynął w atmosferze zabawy.
Droga powrotna, zgodnie z tradycją, uświetniona została pobytem w McDonaldsie :)

W sobotę, 4. lutego zorganizowany został wewnątrzklubowy turniej walk soft-stick dla dzieci i młodzieży z sekcji Częstochowa Raków i Północ.

Zawodników podzielono na 4 podgrupy (najmłodsza, oraz 3 grupy dzieci starszych). Walki sędziowali Magdalena Makowska i Zbigniew Pawlak. W organizacji turnieju pomagali także starsi zawodnicy: Daniel Bubel oraz Klaudia Wójcik.

Oto wyniki rywalizacji:

PODGRUPA NAJMŁODSZA:

1. Stanisław Golis
2. Nikodem Gawroński
3. Kacper Grzyb
4. Oliwia Kołodziejczyk

Nagrody dla zwycięzców to: czapeczki klubowe, przybory szkolne oraz „ślizgacze” do zabaw na śniegu ufundowane przez Pana Michała Urbańskiego z firmy „Hortex”, ilustrowane słowniki angielsko- polskie, włosko- polskie, ortograficzne ufundowane przez Panią Jowitę Makowską- Szwarc oraz Pana Andrzeja Szwarc z wydawnictwa „Wilga”.

PODGRUPA STARSZA 1:

1. Kacper Kołodziejczyk
2. Aleksander Golis
3. Aleksandra Gątkowska

PODGRUPA STARSZA 2:

1. Patryk Huras
2. Dominik Rogacz
3. Kinga Mesjasz

PODRUPA STARSZA 3:

1. Marcel Pijet
2. Mieszko Matysiak
3. Mateusz Kaczmarek

Wśród grup starszych rozdano następujące nagrody: koszulki klubowe, ochraniacze: suspensory, packi, a także słowniki polsko- angielskie i angielsko- polskie z wydawnictwa „Wilga”.

W turnieju udział wzięło 39 zawodników KS ORIENT z sekcji Częstochowa Raków i Częstochowa Północ. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Dodatkową niespodzianką była loteria, w której rozlosowano nagrody:

– wśród podgrupy młodszej- kask (wygrał Mateusz Piwko)
– wśród podgrup starszych- skórzane rękawice bokserskie (wygrał Aleksander Golis)
– wśród wszystkich uczestników łącznie- kask do jazdy na nartach/snowboardzie ufundowany przez Pana Michała Urbańskiego (wygrał Jakub Dziembowski)

Ostatnią z dodatkowych atrakcji było wyjście do „Magicznej Krainy” w Częstochowie 6. lutego.

Udział wzięło 34 dzieci.

Dzieci miały zapewnioną dwugodzinne wejście do centrum zabaw pod opieką instruktorów (Zbigniewa Pawlaka i Magdaleny Makowskiej),
a także dodatkową godzinę zabaw pod opieką rodziców.

Wszystkie atrakcje zostały zorganizowane przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy w ramach akcji „Ferie w mieście”.

Zdjęcia z ferii zimowych ukażą się niebawem w galerii klubowej.

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis