Aktualności

Część druga wakacyjnych wspomnień

Po raz pierwszy w historii naszego klubu zorganizowaliśmy obóz letni za granicą. Od 18 do 29 lipca wypoczywaliśmy i trenowaliśmy w chorwackiej miejscowości Drvenik.

Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki pięknej pogodzie, super okolicy, ciepłym morzu i wielu atrakcjom. Zakwaterowaliśmy się w hotelu Herceg położonym blisko morza.

W obozie uczestniczyło 36 zawodników oraz zawodniczek z: Klubu Sportowego „Orient”, Klubu Sportowego „Małpka” Zawiercie oraz Klubu Sportowego „Gladius” Ostróda. Kadrę stanowili instruktorzy: Monika Cieślik, gr.1 (KS „Orient”), Karol Marcisz, gr.2 (KS „Orient”), Zbigniew Pawlak, kierownik obozu (KS „Orient”).

Uczestnicy obozu podzieleni byli na trzy grupy, ze względu na wiek. Pierwsza grupa – dzieci, opiekun instruktorka Monika Cieślik, druga grupa – młodzież, opiekun instruktor Karol Marcisz, trzecią grupę stanowiły osoby pełnoletnie.

Obozowicze większość czasu spędzali na plaży. Choć kamieniste, można było ciągle się opalać i spędzać czas w morzu, nurkując. Nie zabrakło również treningów. Grupa 1 przez cały obóz zmagała się w Turnieju Jedi, podczas którego zawodnicy walczyli ze sobą w formule soft-stick. Grupa 2 miała treningi w formie sparringów oraz porannych biegów. Zawodnicy z grupy drugiej i kilkoro zawodników z pierwszej wieczorem trenowali układy tradycyjne pod okiem instruktora Jakuba Demuth.

Mieliśmy zorganizowane dwie wycieczki:

Pierwszą był rejs statkiem na pobliską chorwacką wyspę Hvar, gdzie mogliśmy spędzić czas na spokojnej plaży, zwiedzić miasteczko, a w drodze powrotnej zjeść obiad na statku.

Druga wycieczka to wyjazd do Bośni i Hercegowiny, gdzie zwiedziliśmy miasto Mostar. Zostaliśmy oprowadzeni przez przewodniczkę po mieście, którego zabytkowa starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dowiedzieliśmy się o historii tego pięknego kraju. Następnie udaliśmy się na wodospady Kravica, gdzie mogliśmy spędzić trochę czasu, podziwiając ich piękno.

Pomimo gorących dni, nie zabrakło czasu na egzamin, który wszyscy podchodzący zaliczyli oraz na chrzest dla osób, które były pierwszy raz na obozie.

Wieczorami organizowane były: minidyskoteki, kina nocne, sportowe gry na PS3 oraz wyjście do jaskini połączone z oglądaniem i łapaniem krabików.

Aby umilić czas, nie zabrakło różnych konkursów organizowanych przez naszych obozowiczów:

  1. Konkurs 1 z 10

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Każdy zawodnik musiał odpowiedzieć poprawnie na wyświetlone pytanie. Jeśli udzielił poprawnej odpowiedzi grał dalej, gdy udzielił złej odpowiedzi został mu rozbity balon trzymany nad głową. Grupa pierwsza miała balony z wodą, natomiast druga dostała balony napełnione wodą z barwnikiem. Zawodnicy mieli dodatkowe pytania z wiedzy o taekwondo, po których, jeśli udzielili błędnej odpowiedzi, dostawali bitą śmietaną w twarz.

Wyniki konkursu:

Grupa Junior:

1 miejsce: Oliwia Pawlak

2 miejsce: Bartosz Kozioł

3 miejsce: Kacper Lasa

Grupa „Senior”:

1 miejsce: Kacper Kołodziejczyk

2 miejsce: Bartosz Trzeciak

3 miejsce: Mariusz Nowak

  1. Turniej Jedi

Turniej trwał przez cały obóz. Zawodnicy walczyli w formule soft-stick w różnych warunkach: na trawie, na plaży, w morzu, w garażu. Zmagania trwały przez cały obóz, zawodnik za wygraną walkę otrzymał 2 pkt. za przegraną 0 pkt. natomiast remis był za 1 pkt. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłonieni zostali zwycięzcy:

1 miejsce: Oliwia Kołodziejczyk

2 miejsce: Tymoteusz Kopa

3 miejsce: Natalia Zawalska

  1. Turniej Ping-Pong

Turniej organizowany przez zawodników z grupy drugiej. Uczestnicy musieli przygotować odpowiedni strój (śmieszne przebranie), w którym startowali w turnieju ping- pong odbijany ręką. Zawodnik, który wygrał, przechodził do walk dalej, przegrany musiał zjeść cytrynę oraz wykonać zadanie przygotowane wcześniej przez grupę pierwszą. W turnieju oceniany był nie tylko wynik meczu, ale również przebranie zawodników. Poprzez aplauz widownia wybrała najlepsze przebranie.

Wyniki konkursu:

1 miejsce: SALOMON – Samuel Rogacki

2 miejsce: KOPCIUSZEK – Kacper Kołodziejczyk

3 miejsce: DUPOROŻEC – Maciej Kasprzyk

Nagrodę za najlepszy kostium otrzymał Duporożec – Maciej Kasprzyk.

  1. Konkurs TWERK (taniec tyłkiem)

Podczas minidyskoteki odbył się konkurs w tańcu Twerk. Na ochotnika zgłosili się wszyscy z grupy drugiej. Jury w składzie: Monika Cieslik, Elżbieta Demuth, Weronika Zawalska, Emilia Kozioł, oceniali występy zawodników.

Wyniki z konkursu:

1 miejsce: Natalia Jastrzębska

2 miejsce: Weronika Grudzińska

3 miejsce: Maja Grabara

  1. Konkurs czystości

Już od kilku lat, tradycją naszych obozów stały się konkursy czystości, polegające na codziennej kontroli porządków w pokojach. I na tym obozie tego nie zabrakło. Instruktor Karol Marcisz codziennie prowadził kontrolę w pokojach, przyznając oceny od 1 do 6 jest to niezawodny system w motywowaniu i starszych, i młodszych do systematycznego porządkowania przestrzeni w pokojach. W tym roku laureatami konkursu zostali:

1 miejsce: Emilia Kozioł, Weronika Zawalska, Natalia Zawalska

2 miejsce: Oliwia Kołodziejczyk, Nina Kołodziejska, Julia Bajek

3 miejsce: Szymon Włosek, Bartosz Kozioł, Kacper Lasa

Specjalne podziękowanie dostała Aleksandra Gątkowska za własnoręcznie przygotowanie kartek z nazwami pokoi.

W IMIENIU ORGANIZATORA OBOZU ORAZ CAŁEJ OBOZOWEJ KADRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W OBOZIE. PIERWSZY OBÓZ ZA GRANICĄ UZNAJEMY ZA BARDZO UDANY, BAWILIŚMY SIĘ REWELACYJNIE. DLATEGO MAMY NADZIEJĘ NA SPOTKANIE ZE WSZYSTKIMI OBOZOWICZAMI W PRZYSZŁYM ROKU. ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO SEZONU. DO ZOBACZENIA! POZDRAWIAMY, TAEKWON!

Wróć

Dołącz do nas już dziś

Pierwszy trening gratis