Prowadzimy treningi: Taekwondo i Kickboxing. Miasta, w których trenujemy: Będzin, Blachownia, Częstochowa, Kroczyce, Łazy, Myszków, Radomsko, Rokitno, Włoszczowa, Wrzosowa, Zawiercie, Żarki

Kadra instruktorska sekcji Częstochowa Jagiellończycy

Zbigniew Pawlak - Taekwon-do, trening personalny
sekcje_zbyszekZbigniew Pawlak, VI Dan Taekwon-do: studiował wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (specjalność nauczycielska) oraz na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (specjalność trenerska, sporty walki). Prezes i założyciel KS „Orient” w 1993 r. Prezes Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do. Treningi taekwon-do rozpoczął w 1983 r. Instruktorem taekwon-do został w roku 1990, instruktorem kickboxingu w 1991 r. Od 1994 r. Sędzia Główny PUT. . Do roku 1991 trener Zbigniew Pawlak był aktywnym zawodnikiem, startował w zawodach rangi ogólnopolskiej w taekwon-do i kickboxingu. Wytrenował kilkudziesięciu Mistrzów Świata, Europy i Polski. Nagrodzony przez Prezydenta Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia sportowe w kategorii trener/działacz w 2014, 2015 i 2016 roku.
Marek Sosiński
Marek Sosiński, I Dan Taekwon-do: treningi taekwon-do rozpoczął w 1986 r. Wcześniej przez kilka lat trenował boks. Startował w zawodach taekwon-do w późnych latach 80-tych. Z KS „Orient” związany od początku jego istnienia. Marek Sosiński specjalizuje się w układach formalnych.
Monika Cieślik - Taekwon-do
Monika Cieślik, II Dan Taekwon-do: 

Wykształcenie: Technik Hotelarstwa (Technikum im Stefana Żeromskiego w Częstochowie).
Z „Orientem” związana jest od 2003 roku. Od 2008 roku posiada licencję sędziego taekwon-do PUT, w 2012 r. ukończyła kurs sędziego międzynarodowego taekwondo klasy „B”. W maju 2017 r. uczestniczyła w kursie sędziów międzynarodowych i ZS PUT, po którym otrzymała klasę „A”. W kwietniu 2014 r. ukończyła kurs instruktora taekwon-do. Jest posiadaczką stopnia mistrzowskiego II Dan (od 02.2018 r.).  Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego (w 2016 r.).
Aktywnie wspiera klub, pomagając w zawodach i pokazach, jest opiekunem na półkoloniach oraz obozach zimowych i letnich. Prowadzi treningi sekcji w Radomsku, od sezonu 2017/2018 otrzymała do poprowadzenia sekcję Częstochowa Północ. Prowadzi treningi taekwon-do tradycyjnego oraz taekwon-do grupy początkujące w sekcji Częstochowa Jagiellończycy.

Od 2013r. trenuje pole dance (forma aktywności ruchowej łączącej taniec z fitnessem oraz elementami akrobatycznymi, wykonywanymi na lub przy użyciu rekwizytu w postaci pionowego drążka tzw. pole czyli rury), od 2017 trenuje aerial hoop. Lubi podróżować i gotować.

Klaudia Wójcik - Taekwon-do
Klaudia Wójcik, I Dan Taekwon-do: Absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Obecnie jest w trakcie studiów II stopnia z zakresu Kryminalistyki i Technik śledczych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Od 2016 roku jest instruktorem taekwon-do. Ponadto jest posiadaczką pierwszego stopnia mistrzowskiego, I DAN. W karierze zawodniczej jej największymi osiągnięciami było: tytuł Mistrzyni Świata (2010 r.), tytuł Mistrzyni Europy (2012 r.) Zainteresowania pozatreningowe to: trening funkcjonalny, dietetyka.
Jakub Demuth - Kickboxing, Boks
DEMUTH Jakub, III Dan Taekwon-do:

Treningi Taekwondo rozpoczął w 1994r w nowo otwartej sekcji TKKF Orient. W latach 1995-1999 wielokrotny Mistrz Polski i złoty medalista Pucharów Polski w Taekwondo. Medale zdobywał zarówno w walkach jak i konkurencjach technicznych oraz układach w grupach kadetów i juniorów. Zdobywca tytułu Mistrza Europy w Taekwondo w konkurencji walk ciągłych juniorów w 1998r w niemieckim Eschwege. Rok później zdobył stopień mistrzowski I Dan. Obecnie III Dan.

Od 2004r instruktor Taekwondo. Po wyjeździe na studia do Warszawy założył w 2004r Klub Sportowy Ronin Warszawa, którego prezesem i instruktorem był do roku 2012. W tym czasie wychował kilkoro medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Więcej o klubie Ronin tutaj www.ronin.waw.pl

Od ponad 10 lat sędzia planszowy Polskiej Unii Taekwondo.

Prywatnie fan snowboardu, motocykli i nurkowania (posiada stopień nurkowy AOWD PADI)

Jacek Bobra - Gimnastyka
Jacek Bobra – rodowity częstochowianin.

Inspektor Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Mgr Wychowania Fizycznego i Wiedzy o Społeczeństwie, ukończyłem studia o specjalności : nauczyciel, instruktor sportu

Przez wiele wychowywałem się w gnieździe Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Częstochowa, tam trenowałem gimnastykę i akrobatykę pod kierownictwem druha, starszego wykładowcy, trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej mgr Wacława Baczyńskiego, tam też pełniłem funkcję naczelnika wyszkolenia.

Późniejsze lata na AZS AWF ie Katowice oraz AJD w Częstochowie pod kierownictwem starszego wykładowcy trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej dr Tadeusza Świata, u Niego także zdobyłem praktykę zawodową. W trakcie studiów i do chwili obecnej jestem zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów KU AZS AJD Częstochowa, pod kierownictwem trenera klasy mistrzowskiej międzynarodowej Waldemara Chwastowskiego.

Po obronie magisterskiej zacząłem prace w roli nauczyciela akademickiego, na stanowisku: instruktora w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Instytucie Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii – Zakład Praktyki Wychowania Fizycznego i Sportu.

Obecnie pracuje na stanowisku: wykładowcy w wymiarze 1/3 etatu w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
Przedmioty prowadzone: Gimnastyka, Wychowanie Fizyczne, Rekreacja Ruchowa : grupowa/indywidualna, Sporty Indywidualne : gimnastyka, sporty siłowe. ( Od dziesięciu lat, od pon do pt pracuje przy ul Leona Schillera 5 w Częstochowie, na pływalni – ratownictwo wodne zawodowe. Szkoła Podstawowa nr.48 ). Dodatkowo zajmuje się szkoleniem różnych grup wiekowych z Gimnastyki, Akrobatyki, Podnoszenia Ciężarów.

Moje uprawnienia/kwalifikacje:
– Instruktor Sportu podnoszenie ciężarów. Warszawa dnia 16.12.2013 r. nadane przez Ministra Sportu i Turystyki
– Instruktor Dyscypliny Sportu lekkoatletyka. Częstochowa dnia 12.07.2013 r. nadane przez Akademię im. Jana Długosza
– Instruktor Sportu gimnastyka sportowa. Warszawa dnia 10.09.2010 r. nadane przez Ministra Sportu i Turystyki
– Ratownik Wodny Zawodowy, zarejestrowany pod numerem zawodu 541906 Klasyfikacji Zawodów Międzynarodowego Standardu ISCO wg Międzynarodowej Organizacji Pracy i rekomendacji Eurostat
– Kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP, uzyskany tytuł ratownik Security Training and Consulting Sp. z o.o. w Częstochowie

Moje zainteresowania w szerszym aspekcie :
Gimnastyka Sportowa, Akrobatyka Sportowa, Podnoszenie Ciężarów,Trójbój Siłowy, Kajakarstwo Górskie, Pływanie, Ratownictwo Wodne – morskie/śródlądowe, Narciarstwo, Łyżwiarstwo Figurowe, Trening Fizyczny, Nauka o Człowieku, Wychowanie Fizyczne, Chrześcijaństwo, WHO, BHP i PPOŻ, Podróże, Turystyka i Rekreacja, Informatyka

Od około 4 lat staram się w miarę spełnienia pasji, trenować kajakarsto górskie, slalomowe i zjazdowe. Nic takiej frajdy, adrenaliny oraz niezapomnianych przeżyć nie dało mi w życiu xD
Moje ważniejsze osiągnięcia w sporcie :
Mistrzostwa Polski szkół średnich: open
Rekord Polski w pompkach na czas w wieku 17lat, 2002 r. AWF Katowice
Rekord Polski w pompkach na czas w wieku 19lat, 2004 r. AWF Katowice
Mistrzostwa Śląska AZS w Trójboju Siłowym
II mc, kat. wagowa do 56kg. 2009/2010 r. AZS Katowice
Mistrzostwa Polski AZS w Trójboju Siłowym
V mc , kat. wagowa do 56kg, PK. 2009/20010 r. AZS Łódź
Mistrzostwa Polski AZS w Podnoszeniu Ciężarów
III mc kat wagowa do 56kg. 2010/2011 r. AZS AWF Biała Podlaska
II mc kat wagowa do 56kg. 2011/2012 r. AZS AJD Częstochowa
I mc drużynowe 2011/2012 r. dla KU AZS AJD Częstochowa
II mc kat wagowa do 56kg. 2013/2014 r. AZS AJD Częstochowa
I mc drużynowe 2013/2014 r. dla KU AZS AJD Częstochowa
I mc kat wagowa do 56kg. 2016/2017 r. AZS AWF Biała Podlaska
II mc drużynowe 2016/2017 r. dla KU AZS AJD Częstochowa
I mc kat wagowa do 56kg. 2017/2018 r. AZS AWF Biała Podlaska
I mc drużynowe 2017/2018 r. dla KU AZS AJD Częstochowa
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski AZS w Podnoszeniu Ciężarów
II mc w kat. wagowej do 56kg. 2012/2013 r. AZS AWF Biała Podlaska
I mc drużynowe 2012/2013 r. dla KU AZS AJD Częstochowa w AZS AWF Biała Podlaska

Mieć Cel i trzymać ster… iść lub biec, wspinać się czy skakać, w bólu, do krwi haratać, podnosić i upadać ale nigdy się poddawać… ! Jacek Bobra

Aha i w tym roku obroniłem tytuł MP oraz wygraliśmy MP drużynowo

Dawid Stanisławski - Joga
 Dawid Stanisławski: Wykształcenie: Absolwent wydzialu Inżynierii Materiałowej Procesowej i Fizyki stosowanej Politechniki Częstochowskiej. Instruktor hatha joga z 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć w wielu różnych poziomem grupach oraz własną 20-letnią praktyką. Posiada Ministerialne uprawnienia do prowadzenia zajeć kinezypsychoprofilaktyki z elementami hatha jogi. Brał udział w wielu warsztatach i kursach doskonalących hatha jogi prowadzonych przez renomowanych nauczycieli szkoły Iyengara.
Zainteresowania dodatkowe: trekking górski, rower, podróże.
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2020 Klub Sportowy Orient, Taekwondo Częstochowa