Informacje dla zawodników | KS Orient – Taekwondo, Kickboxing
Prowadzimy treningi: Taekwondo i Kickboxing. Miasta, w których trenujemy: Będzin, Blachownia, Częstochowa, Łazy, Myszków, Niegowa, Pajęczno, Poraj, Radomsko, Zawiercie, Żarki

Archiwum kategorii: Informacje dla zawodników

Informujemy, że w najbliższy czwartek 25.05.2017 r. w Zawierciu, odbędzie się następująco:

Grupa 1 – bez zmian

Grupa 2 – trening plenerowy (prosimy zabrać obuwie sportowe i strój sportowy)

Grupa 3 – trening plenerowy (prosimy zabrać obuwie sportowe i strój sportowy)

Prosimy wszystkich zawodników o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zbliżającego się egzaminu na stopnie uczniowskie.

Wykaz stopni juniorskich i seniorskich przedstawia tabela przygotowana przez ZS PUT.

Data: 10-11.06.2017 (sobota i niedziela – egzamin dla każdego zawodnika odbędzie się tylko w jeden dzień, podział na grupy podamy w terminie późniejszym)

Miejsce: Częstochowa, CH JAGIELLOŃCZYCY, ul. Brzozowa 2/8

Godziny: 8:00-21:00 (szczegółowy podział podamy po zebraniu wszystkich zapisów, tj.
na kilka dni przed egzaminem przed egzaminem)

Zapisy: do instruktorów, w nieprzekraczalnym terminie do 2 czerwca; po tym terminie żadne zapisy nie będą przyjmowane, nie ma również możliwości zapisów bezpośrednio przed egzaminem

Opłaty: 60 zł, opłata obejmuje udział w egzaminiei potwierdzenie zaliczenia stopnia certyfikatem ZS PUT, pas należy dokupić we własnym zakresie

Wymagania egzaminacyjne: http://www.ksorient.pl/egzaminy/

*Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.
*Podczas egzaminu nie dopuszcza się obecności osób postronnych.
*Zaliczony egzamin zostaje potwierdzony imiennym certyfikatem.
*Podczas wręczania certyfikatów rodzice zawodników mogą być obecni na sali.
*Egzamin oceniany jest w skali od 1 (najsłabiej) do 6 (najlepiej).
*Osoba otrzymująca ocenę 1 nie zdaje egzaminu. Pozostałe oceny są pozytywne.

*Egzamin przeprowadzony będzie dla wszystkich grup wiekowych.

Przypominamy także, że do wymagań egzaminacyjnych wprowadzony został dodatkowy element. Warunkiem dopuszczenia zawodnika do centralnego egzaminu klubowego będzie zaliczenie egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego przez instruktora podczas treningu. 

Przypominamy także, że wszyscy zawodnicy posiadający stopień 8 cup mają obowiązek posiadać podczas egzaminu dobok. Osoby z niższymi stopniami mogą występować w stroju klubowym. Ponadto obowiązkowe jest posiadanie ochraniaczy (rękawic i szczęki oraz w przypadku osób z wyższym stażem treningowym- pozostałych ochraniaczy.

Kolejny ważny turniej przed nami, już 3 czerwca – VI Puchar Pabianic. Zgłoszenia przyjmujemy do 24.05., w turnieju mogą wziąć udział dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzicy i kadeci, czyli wszyscy urodzeni w roku 2002 i młodsi. Szczegóły zawodów w rozwinięciu wiadomości.

W sobotę, 27 maja, wystąpimy z pokazami podczas festynu rodzinnego organizowanego w Przedszkolu nr 1 w Pajęcznie (ul. Sienkiewicza 18).

Pokazy odbędą się około godz. 13:00, zbiórka o 12:30 przy wejściu do przedszkola.

Liczymy na pełną mobilizację i obecność podczas występu. Obowiązuje strój klubowy (dobok lub koszulka klubowa). Należy zabrać ze sobą posiadany sprzęt sportowy.

Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w pokazach podczas najbliższych treningów (czwartek 18.05., piątek 19.05.), zapisując się na listę do instruktorek.

Z góry dziękujemy, taekwon!

Uwaga, informujemy, że w sekcji Zawiercie, trening 18 maja (czwartek) odbędzie się wg standardowego harmonogramu. Trening zorganizowany będzie na boisku, dlatego wszystkich ćwiczących prosimy o zabranie obuwia sportowego i dresów.

Uwaga, ważne informacje dotyczące startu w Mistrzostwach Europy!

Celem ułatwienia startu w zawodach Klub dofinansowuje startowe na Mistrzostwa Europy w kwocie od 80 do 120 zł – szczegółowe zasady poniżej.

1. Startowe dla zawodników, którzys startowali w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kwietniu 2017 r. oraz jednej innej imprezie ZS Polskiej Unii Taekwondo lub Polskiego Związku Kickboxingu w tym sezonie (roku szkolnym) wynosi 150 zł – za wszystkie konkurencje.

2. Startowe dla zawodników, którzy startowali przynajmniej jednej raz w tym sezonie (roku szkolnym) w dowolnej imprezie ZS Polskiej Unii Taekwondo lub Polskiego Związku Kickboxingu wynosi 170 zł – za wszystkie konkurencje.

Dofinansowanie dotyczy tylko startowego za minimum 3 konkurencje. Startowe za 1 lub 2 konkurencje nie jest dofinansowywane – opłaty wg komunikatu.

3. Startowe dla zawodników, którzy nie brali udziału w żadnej impreze ZS Polskiej Unii Taekwondo lub Polskiego Związku Kickboxingu nie jest dofinansowywane – opłaty wg komunikatu.

4. Powyższe informacje nie dotyczą konkurencji tag team – za tę konkurencję dopłacić należy kwotę 10 Euro od osoby na zawodach. Również bezpośrednio na zawodach należy dobrać się w drużynę z dowolnymi osobami (również z innych klubów i państw). Konkurencja tag team nie jest organizowana w grupie wiekowej dzieci.

5. Dodatkowo, niebawem wyłoniona zostanie kadra ZS PUT w grupach: kadet, junior, senior – po 2 dziewczęta i po 4 chłopców. Kryterium powołania pozostaje niezmienne: decyduje suma punktów przeliczona z medali z 3 ostatnich indywidualnych imprez rankingowych (MMP Wieliczka, POC Opole, MMP Kraków). Zawodnicy zakwalifikowani do kadry ZS PUT zwolnieni będą ze wszystkich opłat startowych.

Przypominamy, że 21 maja w Hali Sportowej Częstochowa organizowany jest kurs sędziowski na sędziów międzynarodowych i sędziów ZS PUT.

Podczas części praktycznej kursu, wszyscy chętni zawodnicy, będą mieli możliwość uczestnictwa w sparringach – dotyczy to wszystkich grup wiekowych. Sparringi odbywać będą się zarówno w walkach przerywanych, ciągłych i soft stick, jak i technikach szybkościowych oraz specjalnych.

Zawodnicy, którzy chcieliby wziąć udział w sparringach, co daje możliwość dodatkowego treningu przed zawodami, proszeni są o zgłaszanie się do swoich instruktorów podczas najbliższych treningów. Zbiórka dla zawodników w holu Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa 4) o godz. 13:30. Czas trwania sparringów to 2-3 godziny.

Uwaga!

Dzisiejszy trening w Pajęcznie (09.05) jest przełożony na piątek 19 maja. Godziny pozostają bez zmian – grupa młodsza 18:00, grupa starsza 19:00. Wszystkie pozostałe treningi w maju odbywają się bez zmian.

Informujemy, że 18 maja (czwartek) treningi w Zawierciu są odwołane.

Przypominamy o zbliżającym się kursie na sędziów międzynarodowych i sędziów ZS PUT, który odbędzie się w niedzielę 21.05.2017 w Częstochowie, Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4, zbiórka w holu głównym.

Plan kursu:

Grupa początkująca (bez uprawnień sędziowskich):

10:00-13:30 – teoria

13:30-14:30 – praktyka

Grupa z uprawnieniami sędziowskimi PUT:

10:00-13:30 – teoria

13:30-16:00 – praktyka

facebook_banner_ME_2017

Uwaga!

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń od kilku sezonów. W Częstochowie, 23-25 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo.  Turniej takiej rangi, tak blisko nas pewnie zbyt szybko się nie powtórzy. Dlatego – pełna mobilizacja! Wszyscy rezerwują ten termin w swoich planach i oczywiście stawiają się na wszystkich majowych i czerwcowych treningach! W rozwinięciu wiadomości zamieszczamy komunikat zawodów.

Będzin: 2 maja (wtorek) treningi odwołane, pozostałe treningi bez zmian

Blachownia: 1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa) treningi odwołane

Częstochowa Jagiellończycy:

1 maja – wszystkie treningi odwołane

2 maja – wszystkie treningi odwołane

Grupa Niedźwiedzie może w zamian za trening 2 maja uczestniczyć w treningu z grupą Lwy w środę 10 maja (godz. 16:30).

Grupa Rekiny może w zamian za trening 2 maja uczestniczyć w treningu z grupą Tygrysy w środę 10 maja (godz. 17:30).

Grupa boksu i kickboxingu może w zamian za trening 2 maja uczestniczyć w treningu z grupą Wilki w środę 10 maja (godz. 19:45).

3 maja – wszystkie treningi odwołane

4 maja – treningi bez zmian

5 maja – treningi bez zmian

6 maja – trening akrobatyki odwołany

Częstochowa Północ: 1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa) treningi odwołane

Łazy: 1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa) treningi odwołane

Myszków: 2 maja (wtorek) treningi odwołane, pozostałe treningi bez zmian

Pajęczno: 2 maja (wtorek) treningi odwołane, pozostałe treningi bez zmian

Radomsko: 1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa) treningi odwołane

Zawiercie: 2 maja (wtorek) treningi odwołane, pozostałe treningi bez zmian

Żarki: 2 maja (wtorek) treningi odwołane, pozostałe treningi bez zmian

W rozwinięciu wiadomości zamieszczamy podział naszych zawodników na drużyny podczas zbliżających się zawodów. Zaznaczamy, że dla zawodników, którzy nie znaleźli się w wykazie drużyn nadal szukamy partnerów do drużyn. Dodatkowo, informujemy, że skład wymienionych drużyn może ulec niewielkim zmianom z przyczyn organizacyjnych i losowych. O wszystkich zmianach na bieżąco będziemy informować na stronie klubowej. Prosimy wszystkich zawodników o codzienne sprawdzanie strony, do soboty włącznie.

 
ZS PUT podał już dokładne informacje dot. miejsca organizacji kursu sędziowskiego dla kandydatów na sędziów ZS PUT oraz sędziów międzynarodowych.
 
Kurs odbędzie się 21 maja 2017 w godz. 10:00-16:00 w Hali Sportowej Częstochowa, ul. Żużlowa 4 (zbiórka w holu głównym)
 
Uczestnicy kursu proszeni są o zabranie zmiennego obuwia sportowego, notesu, długopisu oraz kopii Regulaminu ZS PUT. Każdy uczestnik powinien przed przystąpieniem do kursu zapoznać się z Regulaminem ZS PUT.
Admin | Created by All4Net.pl - Pozycjonowanie Stron Częstochowa
Wszelkie prawa © 2017 Klub Sportowy Orient, Taekwondo Częstochowa